Jógový rozcestník pro Sedlčany a okolí
Lektoři jógy


Mgr. Monika Neužilová

Mgr. Monika Neužilová

Styly: Radžajóga
Kde cvičí: Domov mládeže SOU Sedlčany
-----------
Telefon: +420 602 387 718
E-mail: Monika.Neuzilova@aidian.cz
Webové stránky: Jóga Monika Neužilová

Kurzy Radžajógy v Domově mládeže SOU
Září až leden (20 lekcí) a únor až červen (15 lekcí), vždy v pondělí od 18.15 do 20.00 hod.
Individuální cvičení nebo cvičení v menších skupinkách po domluvě.
Lenka Chabová

Lenka Chabová

Styly: Hatha jóga, Vinyasa jóga, Ashtanga jóga, Dětská jóga, Teen jóga, paddleboard jóga
Kde cvičí: soukromé hodiny, Jógové studio Štětkovice, Park Štětkovice
-----------
Telefon: +420 775 986 392
E-mail: lenabudil@yahoo.com
Webové stránky: Jóga od hlavy až k patě

Moje cesta k joze nebyla uplně jednoduchá, vždy jsem měla za to, že joga by nebyla pro mne. Byla jsem vždy zrychlená, a tak jsem vyhledávala rychlé sporty. Ale v roce 2007 jsem jako těhotná začala s prvními lekcemi a pak už bylo jasné, že je všechno jinak... Najednou jsem se zklidnila, začala jsem chodit rovně, mít zpevněné tělo a přitom pružné, byla jsem spokojená a vyrovnaná. Joga mi otevřela nový prostor prožívání a bytí. Přestala jsem stále řešit minulost a budoucnost. Začala jsem si užívat přitomnosti. A pak přišla doba, že jsem chtěla porozumnět joze víc a tak jsem jí začala studovat. Lektorský kurz mám od roku 2013 jako LEKTOR HATHA JOGY II. STUPNĚ s několika specializacemi. Jelikož mám velkou rodinu, je pro mě velmi těžké najít si čas pro sebe. Joga je pro mě ideální způsob jak se vytrhnout z běžného shonu a vrátit se k sobě. A když se naskytla možnost dělat jogu v podkroví naší přestavěné stodoly, která lze joze přizpůsobit, mít klidné a útulné, dobře vytopené či vychlazené místo, kde můžete najít jógové pomůcky a taky deku na relaxaci, rozhodla jsem se otevřít studio. Už 3. rokem tu vedu lekce. Mimo pravidelných volně otevřených i soukromých lekcí pořádám vlastní workshopy na témata, ke kterým se na běžných lekcích dostaneme. Zde probereme detailně co je třeba, opravíme si pozice, stihneme si vše v praxi vyzkoušet a uděláme si i pauzu na malé občerstvení. Na jaře 2019 jsem pozvala prvního lektora z Prahy, abych mohla svým žákům rozšířit obzory. Po velmi pozitivní zkušenosti hodlám pozvat i další.
Barbora Vohanková

Barbora Vohanková

Styly: Jóga pro těhotné, hatha jóga, jin & jang jóga, cvičení pánevního dna, paddleboard jóga
Kde cvičí: Vltavan Sport - Sedlčany, SPORTKLUB Sedlčany - Zberazská
-----------
Telefon: +420 733 726 731
E-mail: bara.vohankova@seznam.cz
Webové stránky: Jóga s Bárou Sedlčany

Jóga ji provází už skoro devět let. Přináší jí radost, klid a možnost se na chvíli zastavit v dnešním uspěchaném světě. Učí ji vnímat své tělo a zkoumat jeho možnosti. Ráda poznává další oblasti jógy a objevuje krásy všech stylů, přestože jóga je v zásadě jen jedna. Její příspěvky o józe a zdravém životním stylu si můžete přečíst na webu www.spojujenasjoga.cz, kde je redaktorkou.
Dagmar Hellerová

Dagmar Hellerová

Styly: Hormonální jóga, relaxační jóga
Kde cvičí: Centrum Petrklíč - Sedlčany
-----------
Telefon: +420 724 624 534
E-mail: info@joga-pro-zeny.cz
Webové stránky: Jóga pro ženy

Po velmi dobrých zkušenostech s hormonální jógou se rozhodla věnovat józe hlouběji. Absolvovala roční studium klasické jógy a lektorský kurz hormonální jógy přímo u její autorky Brazilky Dinah Rodrigues. Hormonální jóga jí pomohla odstranit gynekologické problémy, naučila se lépe vnímat svoje tělo a blahodárné účinky této jógy pociťuje každý den.
Anna Nádvorníková

Anna Nádvorníková

Styly: Dětská jóga
Kde cvičí: Centrum Petrklíč - Sedlčany
-----------
E-mail: anna.nadvornikova@gmail.com

Jóga, ačkoli má vícero překladů, pro mě znamená především čas na sebe. Od dechových technik pranajámy, které dokáží navodit pocit lehkosti, blaženosti, ale i dodat energii a pořádně tělo rozehřát, po tělesné pozice ásany. Díky těm můžeme mít těla silnější, pružnější a připravené na životní výzvy. Lekce ráda vedu se zaměřením na určité téma, ať už je to místo na těle, nebo místo uvnitř nás, postoje vůči sobě a druhým lidem. Ke studentům přistupuji s ohledem na jejich potřeby, snažím se vytvářet takovou atmosféru, aby se každý mohl soustředit pouze na sebe, odložil během praxe své starosti a dovolil si načerpat sílu a relaxovat.
První akreditaci na instruktora jógy jsem splnila před více než deseti lety. Od té doby se stále vzdělávám a znalosti prohlubuji jak na úrovni vědomostí těla, tak jógové filozofie. Jóga je cesta, po které jsem se kdysi rozhodla jít a nikdy jsem rozhodnutí nelitovala. Těší mě, že své znalosti můžu sdílet a předávat dál. Miluji, když se po lekci a závěrečné relaxaci praktikujícím rozzáří oči a prostorem zavládne klid. Těším se na vás!
Hanka Suchá

Hanka Suchá

Styly: Jógové hrátky pro děti, Teen jóga
Kde cvičí: 2. základní škola Propojení - Sedlčany
-----------
Telefon: +420 728 666 800
E-mail: hanka.sucha@gmail.com

Sluníčko odchází spát do červánků, a jak nadechuji a vydechuji, moje ruce ze zvedají nahoru zase se vrací dolů. Měsíc stoupá vysoko a jak se nadechuji a vydechuji, moje páteř se ohýbá na jednu stranu a zase na druhou jako půlměsíc. Ptáci se vracejí do svých hnízd a já nadechuji a vydechuji, zvednu nohu a moje ruce mi pomáhají vzlétnout. Jejich domov je ve větvích stromů a já nadechuji a vydechuji, ramena jdou dozadu, srdce je otevřené, stojím pevně v zemi jako strom. Malá modrá kočka bydlí na měsíci, a jak nadechuji a vydechuji, ohýbám svůj hřbet jako kočka. Šeptá: Dobrou noc světe, budeš brzy snít. Já nadechuji a vydechuji, sedím na patách a zakulatím se jako zeměkoule.


Karolína Nietscheová

Karolína Nietscheová

Styly: Hatha jóga
Kde cvičí: Votice
-----------
Telefon: +420 607 222 028
E-mail: nietscheova@centrum.cz

Jóga je pro ni odpočinek, radost a také příležitost potkávat se s milými lidmi. Cvičení vede tak, aby se mohl každý zapojit a vychutnat si potěšení z pohybu. Její instuktorkou je od roku 2011, kdy získala akreditaci klasické hatha jógy.Eva Moulíková

Eva Moulíková

Styly: Power jóga, paddleboard jóga
Kde cvičí: ZŠ Jesenice u Sedlčan
-----------
E-mail: moulikova@centrum.cz

Józe se věnuje od roku 2006, kdy absolvovala školení v Energy Studiu Václava Krejčíka. V průběhu dalších let se účastnila celé řady workshopů zaměřených na rozličné jógové směry, jako je dance jóga, jóga v sítích, hot jóga a další. Její hlavní specializací je power jóga, jejíž kurzy vede v Sedlčanech a v Jesenici u Sedlčan.


Karolína Polidová

Karolína Polidová

Styly: Klasická, tradiční jóga (dle Gítanandy)
Kde cvičí: aktuálně lekce nevede, jinak ji najdete v Krásné Hoře nad Vltavou
-----------
Telefon: +420 737 920 799
E-mail: karolina-polidova@seznam.cz

Józe se věnuje již od roku 2010. Akreditační dvouleté studium absolvovala na České akademii jógy pod vedením Lady Rokosové, Míly Mrnuštíkové a dalších předních učitelů. Tradiční jógu v podání jihoindické školy svámího Gítanandy na hodinách doplňuje také o fyzioterapeutické principy zdravého pohybu.
Andrea Sovová

Andrea Sovová

Styly: Hatha jóga
Kde cvičí: aktuálně na mateřské dovolené, jinak ji najdete v Sedleci-Prčice
-----------
Telefon: +420 737 372 400
E-mail: andreaskalicka@live.com
Webové stránky: Instagram

Jako instruktorka jógy a pilates působí již řadu let. Dlouhodobě žila v zahraničí, lekce může vést pro zájemce také v angličtině a španělštině. V současné době je na mateřské dovolené s cílem vrátit se co nejdříve zpět ke cvičení.


Václav Kotyk

Václav Kotyk

Styly: Tradiční jóga, hatha jóga (dle Mahéšvaránandy, Gítanandy)
Kde cvičí: Centrum Petrklíč - Sedlčany
-----------
Telefon: +420 602 317 087
E-mail: jogovekrucky@seznam.cz
Webové stránky: Jógové krůčky

Józe se začal intenzivně věnovat po mnoha letech různých čínských cvičení v roce 2009. Navštěvoval zejména školy systému Jóga v denním životě, kde působil i jako asistent učitele. Následně absolvoval studium klasické jógy u Českého svazu jógy, v České akademii jógy, na Filosofické fakultě UK a Fakultě tělesné výchovy a sportu UK. Instruktorem jógy je od roku 2016, kvalifikaci I. třídy získal v roce 2022. Zaměřuje na tradiční pomalou jógu, jejímž cílem je sebepoznání.


Fotografie: Od jednotlivých lektorů