Jógový rozcestník pro Sedlčany a okolí
Jógové aktuality

Doplněny lekce hatha jógy a vinyasa jógy lektorky Lenky Chabové ve Štětkovicích.

Doplněna lektorka Anna Nádvorníková a její čtvrteční lekce dětské jógy v Petrklíči.

Doplněny lekce Kateřiny Haasové a Evy Moulíkové ve Vltavanu a sedlčanské Dvojce. Nově přidány lekce dětské jógy Anny Nádvorníkové v Petrklíči.

Lekce Dagmar Hellerové přesunuty z Vltavanu Sport do Petrklíče. Doplněno cvičení Karolíny Nietscheové pro věkovou skupinu 50+ ve Voticích a kurzy Báry Vohankové v Sedlčanech.

Doplněn Vltavan Sport Sedlčany, kde budou probíhat lekce hatha jógy, relaxační jógy, hormonální jógy a power jógy. Doplněny již ohlášené lekce Báry Vohankové a Dagmar Hellerové.

Začínáme plnit kalendář pro období podzim/zima 2021. Doplněny podzimní kurzy Václava Kotyka.

Vypadá to, že se nám začíná lehce rozvolňovat, a rýsují se zde možnosti i osobního setkávání na cvičení. První vlaštovku v tomto směru posílá lektorka Lenka Chabová ze Štětkovic, která nabízí zájemcům cvičení v rámci jógové soboty, naplánované na 29. května od 9.30 do 16.30 hodin.

Na programu bude dopolední jemná hathajógová lekce, pránájáma, oběd (Čajovna ve dvoře), obličejová jóga a odpolední Vinaysa. Cvičit se bude v případně dobrého počasí venku, jinak v tělocvičně. Cena je 490 Kč (bez jídla).

V případě vaše zájmu pište na e-mail lenabudil@yahoo.com nebo navštivte Facebook Jógy Štětkovice.

S možností, jak si užít skupinového jógového cvičení i v dnešní době vládních omezení, přichází od dnešního dne lektorka Lenka Chabová z Jógového studia Štětkovice. Zájemcům nabízí jógové lekce v soukromé internetové skupině, ve které naleznete:

1x týdně 40 minut lekce jemné Hatha jógy
1x týdně 40 minut lekce dynamické Vinyasa jógy
1x týdně video o obličejové józe, pranajamě nebo relaxaci

Tyto lekce si budete moci kdykoliv pustit a zastavit, odcvičit vícekrát, říct si o co potřebujete a v pohodlí Vašeho domu, dělat jogu, kdy se Vám bude chtít a podle toho, jak se budete cítit.

Členství na jeden měsíc činí 450 Kč, v případě vaše zájmu pište na e-mail lenabudil@yahoo.com nebo navštivte Facebook Jógy Štětkovice.

Přidán čtvrteční kurz jógy pro začátečníky lektora Václava Kotyka.

Aktualizovány kurzy lektorů Báry Vohánkové, Kateřiny Haasové a Ondřeje Sůsy. Upozorňujeme také na nové webové stránky lektorky Dagmar Hellerové - Jóga pro ženy

Aktualizovány kurzy vinyasa, ashtanga a hatha jógy lektory Lenky Chabové ve Štětkovicích.

Doplněn pondělní kurz Radžajógy lektorky Mgr. Moniky Neužilové.

Doplněny podzimní lekce jemné a hormonální jógy Dagmar Hellerové.

Začínáme plnit kalendář cvičení na podzim a v zimě 2020. Vloženy kurzy plnosti dechu Václava Kotyka.

Aktualizovány prázdninové lekce Báry Vohankové. Těšit se můžete na jógu pro začátečníky i mírně pokročilé, jógu pro těhotné a samozřejmě i letní paddleboard jógu na lomu v Bořené Hoře.

Aktualizovány prázdninové lekce Ondřejem Sůsy a Kateřiny Haasové.

Aktualizovány prázdninové lekce Evy Moulíkové. V případě příznivého počasí si s ní můžete zacvičit ve čtvrtek venku v Zadních Boudách, v pátek pak na paddleboardech na lomu v Bořené Hoře.

Aktualizovány prázdninové lekce jógy Lenky Chabové. Další lektory průběžně aktualizujeme, případně se na Vás budou těšit opět na podzim.

Děláte jógu, ale ještě jste na bordu nestáli? Nebo jste úplní jógoví začátečníci, ale paddleboard znáte? Ani jedno nebo oboje? Jestli chcete vědět víc o paddleboardu a o józe na něm, tak máte příležitost přihlásit se na workshop „Moje první paddleboard jóga“, který pořádá 13. června 2020 lektorka Lenka Chabová v kamenolomu Potya v Bořené Hoře.

V rámci workshopu se seznámíte s paddleboardem, základní manipulací a pádlovaním v různých pozicích. A pak se společně připojíte na středový ostrůvek a vyzkoušíte si bezpečné jógové ásany, při kterých se ani začátečník nemusí bát pádu do vody. Po pauze na molu, občerstvení a koupání budete moci dále absolvovat jemnou jógovou lekci na vodě se závěrečnou relaxací, která je na vodě úžasným zážitkem.

Workshop je na 3 hodiny od 13:00-16:00 hodin, ale můžete v krásném areálu přírodního koupaliště klidně pobýt celý den. Více informací získáte na webu.

Od středy 27. května pokračují další dvě jógová cvičení - od 8.30 hod. vinyasa jóga pro začátečníky v podání Lenky Chabové v Jógovém studiu Štětkovice a od 17.45 hod. hatha-jóga 50+ v podání Karolíny Nietscheové ve Voticích.

V souvislosti s lehkým rozvolněním vládních opatření došlo k otevření některých kurzů jógy. Jejich aktuální stav naleznete jako vždy v kalendáři, nicméně vždy v předstihu kontaktujte lektora a potvrďte si volná místa, případně specifické podmínky konání cvičení.

Do kalendáře doplněno březnové setkání/cvičení přátel Integrální jógy a červnový "Buddhův úsměv" s Ashinem Ottamou. Oboje proběhne na Hořovické chatě na Cholíně.

Přidán další kurz jógy pro začátečníky od lektorky Lenky Chabové z Jógového studia Štětkovice, který začíná již příští úterý 18. února 2020.

Máte rádi zákony, anebo vám naopak nahánějí hrůzu, možná vám přijdou i bolavé? V obou případech můžete navštívit workshop Záklony, který pořádá 15. února 2020 Lenka Budilová ve Štětkovicích.

Záklony jsou léčivé pozice pro bolest zad a mají potenciál napravit spoustu neduhů v případě, naučíme-li se je správně provádět. Jsou energizující, povzbuzují a vitalizují naší páteř. Uvolňují emoce a zlepšují dýchání.

V rámci workshopu si rozehřejete tělo v pozdravech slunce a v pozicích ve stoje. Rozhýbete kyčle a páteř. Pak si vyzkoušíte nenáročné záklony, jak bezpečně do nich, jak je kompenzovat a pak si budete moct vyzkoušet náročnější i těžké záklony, každý podle svých možností.

Začíná se ve 13:00 hodin, po cvičení bude pauza na čaj a sušené ovoce, a po ní bude následovat delší pranajama. Workshop skončí jako obvykle v 16:00 hodin. Cena je 350 Kč. Rezervovat účast můžete prostřednictvím SMS na telefonu 775 986 392 nebo e-mailem na lenabudil@yahoo.com

Aktualizovány kurzy lektorky Lenky Chabové z Jógového studia Štětkovice.

Aktualizovány kurzy lektorky Dagmar Hellerové, které začínají v týdnu od 13. ledna 2020.

Doplněn kurz rozvoje plného jógového dechu lektora Václava Kotyka, který začíná 16. ledna 2020. Aktualizovány kurzy lektorky Báry Vohankové, které začínají v týdnu od 6. ledna 2020.

Podzimní workshop PRANA VASHYA jógy se bude konat 2. 11. 2019 v jógovém studiu Štětkovice. Povede jej jedna z mála certifikovaných lektorek PRANA VASHYA jógy v ČR Katka Nováková. Tento jógový přístup se v Indii desítky let vyučuje a Katka za Vinayem Kumarem, jejím zakladatelem, pravidelně jezdí a studuje přímo u něj.

Katka přijede představit první sérii s modifikacemi tak, aby se mohli zúčastnit i ti, kteří s dynamickými styly nemají moc zkušeností. Bude čas si také něco více říct o tomto konceptu a součástí bude též dostatečně dlouhá pránájáma.

Více informací získáte zde.

Doplněna lektorka jógy ve Štětkovicích Lenka Chabová, její lekce hatha jógy, vinyasa jógy a ashtanga jógy a také informace k Jógovém studiu Štětkovice. Zároveň Lenka poskytla pro účely tohoto rozcestníku i popis vinyasa jógy, ashtanga jógy a paddleboard jógy. Vše naleznete v příslušných rubrikách.

Doplněna lektorka zejména dětské a teen jógy Hanka Suchá, která vede kroužky v ZŠ Propojení Sedlčany.

Pro velký zájem přidán další kurz jógy pro mírně pokročilé od Báry Vohankové. Úterní cvičení je tedy nově od 18.00 do 19.00 hod. a od 19.30 do 20.30 hod. Dále doplněna lektorka Andrea Sovová, která se těší na lekce jógy po návratu z mateřské dovolené v Sedleci-Prčice.

Doplněny lekce power jógy Ondry a Katky ve Dvojce Sedlčany. Více informací naleznete v kalendáři.

Doplněny čtvrteční lekce Evy Moulíkové v ZŠ Jesenice u Sedlčany. Více informací naleznete v kalendáři.

Doplněno tradiční pondělní cvičení rádžajógy lektorky Moniky Neužilové v Domově mládeže SOU Sedlčany. Více informací naleznete v kalendáři.